Oświetlenie punktowe led

Oświetlenie punktowe LED

Oświetlenie LED ma wiele pozytywnych cech, a jedną z nich jest dowolność w montażu żarówek. Oświetlenie to może być zastosowane na podwieszanych sufitach, meblach, ścianach oraz klasycznie – na suficie. Oświetlenie punktowe wyposażone jest w diody, które z kolei mogą mieć różnorodne kolory, dzięki czemu są niezwykle atrakcyjnym wyposażeniem wnętrz.

Do oświetlenia punktowego zaliczyć można wszelkie oczka led-ów oraz żarówki kierunkowe. Wyróżnia sie kilka ich rodzajów. Jednymi z najpopularniejszych są oczka meblowe TRIO-S, które można stosować także na sufitach. Wyposażone są one w trzy diody, umieszczone w nieruchomej głowicy. Innym modelem jest UNO-S – nowoczesne rozwiązanie do oświetlania ścianek oraz półek sklepowych i mebli. Przyjemne i eleganckie są także tzw. oczka stropowe. Nie bez znaczenia są również wszelkie oprawy stosowane do oświetlenia punktowego. Najczęściej wykorzystywane są oprawy bardzo proste, w kolorze srebrnym lub złotym, ale zauważalny jest również wzrost sprzedaży opraw wykonanych ze szkła, także szkła kryształowego, często kolorowego. Oświetlenie punktowe led dzięki efektownemu kształtowi, a także estetycznemu i finezyjnemu wykończeniu opraw, efekty świetlne uzyskane w Twoim wnętrzu mogą być naprawdę zaskakujące. Wszystkie tego typu rozwiązania są bardzo praktyczne, pomysłowe i energooszczędne. Co więcej, umożliwiają zorganizowanie pięknej przestrzeni, nadają klimat oraz oświetlają dokładnie tę części mieszkania, lub ten element, który w danej chwili, według użytkownika, powinien zostać wyszczególniony.

Dominik Jaskulski

Dominik Jaskulski

Projektant i wykonawca zastosowań energo- i elektrotechnicznych. Kierownik zespołu d/s doradztwa i wdrożeń nowych technologii oraz zastosowań technologii ledowych.

Więcej wpisów