3528-paski-led

Paski led 3528 – dla kogo?

3528-paski-led

Oświetlenie ledowe, zwłaszcza paski, nazywane też taśmami ledowymi, są niezwykle popularne. Kupowane są często, ponieważ można montować je niemal wszędzie, nawet w miejscach trudnodostępnych. Dodatkowo, paski LED są niedrogie, a efekt, który im zawdzięczmy – jest niekiedy spektakularny. Jednym z rodzajów tych taśm są paski led 3528.

Na początek – nieco faktów

Na rynku możemy znaleźć różne taśmy LED. Nie zawsze jednak wiemy, o co chodzi z ich oznaczeniami. Taśmy LED oparte są na różnych diodach SMD. Do wyboru mamy: 3528, 5050, 2835 oraz 5630. Te czterocyfrowe nazwy taśm, oznaczają nic innego, jak rozmiar diody, np. 3528 to dioda o wymiarach 2,5 x 2,8 milimetra, przy czym podkreślić należy, że rozmiar diody nie ma wpływu na jasność. Ważna jest wydajność, a zatem stosunek ilości lumenów przypadających na jeden wat. Wybierając paski led 3528, warto zwrócić uwagę na liczbę diod na rolce. Najczęściej, 5-metrowe rolki, posiadają 300 diod, wtedy światło jest dekoracyjne, ale raczej słabe, a także 600 diod – światło nadal pozostaje dekoracyjne, ale jest znacznie mocniejsze.

Dla kogo? Dla każdego!

Paski led 3528 mają bardzo szerokie zastosowanie. Jak wiadomo, oświetlenie ledowe jest wytrzymałe, co znacznie rozszerza zakres ich użycia. Taśmy możemy potraktować jako oświetlenie dekoracyjne. Sprawdzają się w ozdabianiu luster, półek oraz mebli. Bardzo często paski led montowane są w witrynach, gablotach sklepów, wystawach oraz w barach i hotelach. Przyciągają wzrok klientów i zachęcają do zakupów przez stworzenie miłej atmosfery. Jednak oświetlenie ledowe nie jest przeznaczone tylko dla lokali – ogromną część klientów stanowią osoby prywatne. Paski led 3528 mają zastosowanie w oświetlaniu pokoi, kuchni, a także korytarzy i klatek schodowych. Montowane są również w podwieszanych sufitach, co sprawia, że mieszkanie zyskuje indywidualny charakter. Sprawdzają się w wewnętrznym tuningu samochodowym.

Główne zalety pasków led

Oświetlenie LED, zwłaszcza tasmy ledowe, mają naprawdę wiele zalet. Charakteryzują się niskim poborem mocy, wysoką sprawnością źródła światła, możliwością ich przycinania oraz łączenia. Temperatura ich pracy jest niska, wyeliminowane są zatem wszelkie ewentualności poparzeń. Paski led wykorzystują bardzo bezpieczne napięcie zasilania 12V DC oraz charakteryzują się szerokim kątem rozproszenia światła. Paski LED mogą odmienić twoje wnętrze – sprawić, że będzie przyjemniejsze i bardziej przytulne, a także przystosowane do twoich indywidualnych wymagań.

Dominik Jaskulski

Dominik Jaskulski

Projektant i wykonawca zastosowań energo- i elektrotechnicznych. Kierownik zespołu d/s doradztwa i wdrożeń nowych technologii oraz zastosowań technologii ledowych.

Więcej wpisów