Lalka szmaciana – jak ją oświetlić na półce?

Są zabawki, których nie zapomina się nigdy. Oczywiście, są one lalka szmacianazupełnie odmienne dla chłopców i dla dziewczynek. Każdy z nas miał kiedyś zabawkę, do której powraca swoimi wspomnieniami z nostalgią. Rodzaje zabawek, którymi bawią się dzieci uzależnione są od czasu, w którym żyją oraz od panującej mody. Zdarzają się jednak zabawki absolutnie ponadczasowe i zaliczamy do nich na przykład szmaciane lalki.

Lalki takie, zawsze tworzone są w najbiedniejszych kulturach. Każde dziecko, które nie może dostać zabawki kupionej w sklepie, nawet samo potrafi wykonać własną szmacianą lalkę, której da imię i stanie się ona jego najlepszym przyjacielem. Lalki szmaciane jednak są modne w każdej kulturze i w każdym czasie – nigdy nie wyszły z mody. Obecnie w naszych sklepach można znaleźć wiele tego typu lalek – miłych w dotyku, kolorowych. Lalka szmaciana – jak ją oświetlić na półce? – zadawali sobie niektórzy pytanie, chcąc, aby jeszcze lepiej spełniała swoje zadanie i była jeszcze bardziej zauważalna oraz atrakcyjna.

Zastosowano zatem innowacyjną technologię ledową. Ledy to światła, jedno lub wielokolorowe, które mogą świecić stałym światłem lub wciąż mrugać. Dzięki temu lalka przepięknie będzie się prezentowała na półce, a co więcej, z całą pewnością spodoba się każdemu dziecku, będąc absolutnie magiczną częścią dzieciństwa.

Czy to bezpieczne?

Niektórzy mogą zastanawiać się jednak, czy zastosowanie tego typu oświetlenia w kontakcie z zabawką, która używana jest przez najmłodszych, to rozwiązanie w pełni bezpieczne. Otóż oświetlenie ledowe ma to do siebie, że jest niezwykle bezpieczne. Między innymi właśnie dlatego jest przez wielu stosowane w swoich mieszkaniach oraz biurach. Światło ledów jest przyjazne dla oczu i ich nie męczy, żarówki nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Dodatkowo żarówki są niezwykle odporne, częste ich włączanie i wyłączanie nie spowoduje żadnych uszkodzeń, a żarówki długo będą pracować sprawnie i w bezpieczny sposób. Łączenie klasyki z nowoczesnością jest już możliwe – przekonaj się sam.

Dominik Jaskulski

Dominik Jaskulski

Projektant i wykonawca zastosowań energo- i elektrotechnicznych. Kierownik zespołu d/s doradztwa i wdrożeń nowych technologii oraz zastosowań technologii ledowych.

Więcej wpisów