Co możemy robić sterownikiem led?

Sterownik LEDSam montaż instalacji LED-owej nie zawsze wystarcza, aby była ona w pełni funkcjonalna. Jeżeli marzysz o wnętrzach, w których możesz sterować światłem, nasyceniem kolorów oraz jasnością, powinieneś zdecydować się na montaż odpowiedniego sterownika. Sterowniki LED, często nazywane także kontrolerami, to urządzenia, których zadaniem jest sterowanie światłem. Wykorzystywane są one w instalacjach led-owych, które wyposażone są w diody elektroluminescencyjne. Dzięki nim, poznasz zupełnie nowe oblicze swoich wnętrz.

Na czym dokładnie polega praca sterowników? W systemach oświetleniowych LED wykorzystuje sie metodę RGB, specjalną metodę mieszania kolorów. Jest to skrót, a raczej pierwsze litery trzech kolorów: red, green oraz blue. Kiedy te kolory zostają na siebie nałożone, powstają nowe barwy, a także ich różne odcienie. Sterownik oświetlenia led w tym przypadku jest trójkołowym ściemniaczem, który pozwala na uzyskanie różnorodnych barw i nazywany jest sterownikiem RGB. Popularne są także sterowniki RGBW, charakteryzujące się dotykowym panelem, który pozwala na szybką i bardzo sprawną zmianę odcienia światła. Możemy spotkać się również z ściemniaczami LED, które odpowiedzialne są za jasność podpiętych instalacji led, w tym taśm, modułów oraz żarówek. Każda instalacja może wymagać zupełnie innego rozwiązania i innego typu sterownika LED, dlatego warto wybrać ten idealny. Zapewni on absolutny komfort, a także dużą estetykę wnętrza.

Dominik Jaskulski

Dominik Jaskulski

Projektant i wykonawca zastosowań energo- i elektrotechnicznych. Kierownik zespołu d/s doradztwa i wdrożeń nowych technologii oraz zastosowań technologii ledowych.

Więcej wpisów